Ubytovna Kadaň

Investor, provozující ubytovnu v blízkosti centra města Kadaň v karlovarském kraji, realizoval na přelomu let 2019 a 2020 rekonstrukci zdroje vytápění a přípravy TV v tomto objektu. Původní zdroj a zařízení, starý stacionární plynový atmosférický kotel se zastaralou regulací, se rozhodl vyměnit za závěsný kondenzační kotel Brötje WGB 50 i.

ubytovna kadaň

Oběh mezi kotlem a akumulací zajišťuje oběhové čerpadlo kotle Grundfos Aplha 1 L, které je pro co nejúspornější chod regulováno přímo kotlem pomocí PWM signálu. Jako oběhové čerpadlo topného okruhu je instalováno čerpadlo Grundfos Magna 1. Do budoucna je od začátku rekonstrukce systému uvažováno o doplnění o instalaci tepelného čerpadla vzduch/voda. Proto byla do systému zapojena akumulační nádoba Cordivari o objemu 718 l. Ze stejného důvodu byl dodán také nepřímotopný zásobníkový ohřívač vody IVAR EUROMAXX s objemem TV 932 l, který je díky téměř dvojnásobné ploše výměníku vhodný především pro nízkoteplotní zdroje, jako je právě uvažované tepelné čerpadlo.

Pro vyrovnání objemových změn je do systému zapojena expanzní nádoba COSMO MAG-H o objemu 100 l. Vzhledem k očekávané vysoké potřebě TV je její příprava řešena jako přednostní pomocí 3 cestného ventilu a pohonu Siemens, plně kompatibilního s regulací kotlů Brötje. Celá technologie kotelny, vytápění a ohřevu TV je kompletně řízena regulací samotného kotle (včetně ekvitermní regulace dle venkovní teploty) a je navíc připravena na budoucí zvažované rozšíření a doplnění bez nutnosti zbytečných změn a investic.