Hotel Orix Jáchymov

Hotel Orix je menší horský hotel rodinného typu v Jáchymově v Krušných Horách. Nachází se pouhých 200 m od světoznámých radonových lázní a 2 km od spodní zastávky lanovky na lyžařské středisko Klínovec. Kromě ubytování nabízí hotel také stravování ve vlastní restauraci Jáchym s osobitou atmosférou. Stavebně se hotel skládá ze dvou vzájemně propojených budov.

reference brötje orix1

Po rekonstrukci vlastního hotelu dokončené v roce 2016 se majitel rozhodl i pro rekonstrukci zdroje vytápění, kterou realizoval v letech 2018 a 2019. Původní staré plynové kotle nahradily 2 ks stacionárních plynových kondenzačních kotlů Brötje BGB 50 H zapojených do kaskády. Prostory hotelu i restaurace jsou vytápěny pomocí dvou samostatných směšovaných okruhů (každý objekt má separátní topnou větev).

Oběh a směšování zajišťují na základě signálů z kotlové regulace 2 směšovací čerpadlové skupiny COSMO GCB s vysoce účinnými elektronicky regulovanými čerpadly Grundfos Alpha 2. Dále jsou kotle užívány pro centrální přípravu TV v nepřímotopném zásobníku, cirkulaci TV objektem zajišťuje oběhové čerpadlo COSMO CPB. Samozřejmostí byla i dodávka nového systému odkouření Brilon, dodávka instalačního materiálu jako např. měděné potrubí, tepelné izolace, armatury, čidla potřebná pro regulaci, apod.