WHBC 22/24D a 28/33D

EKONOMICKÉ, SNADNO OVLADATELNÉ A S NOVÝMI MOŽNOSTMI

Tyto kotle, jsou na ovládání to nejjednodušší a nejúspornější řešení tepelné kondenzační techniky. Jsou sice podobně jako předchozí řady určeny primárně pro jeden topný okruh a přípravu teplé vody, ale díky inovacím na řídící desce nabízí možnost nového rozšířeného komfortu obsluhy a jejich včlenění do složitějších topných systémů.

Protože ani vstupní investice, ani provozní náklady nepřestavují dramatický útok na peněženku, může si zákazník také díky těmto výrobkům dostatečně vychutnat teplo i komfort ohřevu teplé vody buď v externím ohřívači (např. BRÖTJE BS 120, 160) ve spojení s WHBS nebo v prostorově úsporném WHBC s integrovaným deskovým výměníkem tepla pro průtočný ohřev TV.

Rovněž tato řada kondenzační techniky Brötje má kotlový výměník kompaktní (odlévaný z jednoho kusu) z nekorodující hliníkové slitiny s obzvláště velkým podílem křemíku. Tato slitina vykazuje vynikající tepelnou vodivost, což zvyšuje účinnost kotle a tím snižuje náklady na vytápění. Kromě ochrany proti korozívním účinkům kondenzační vody je výměník opatřen ze strany spalin novým typem ochranného povlaku, který výrazně prodlužuje životnost zařízení.

Hlavní výhody hovořící ve prospěch zařízení

  • hospodárné díky příznivé ceně a účinně modulovaným hořákům i efektivnímu využití energie: normalizovaný stupeň využití až 109 % – běžné úspory nákladů na topení 16 % a oproti starším zařízením až 30 %, rozsah modulace od 22 % do 100 %
  • ekologické řešení díky nízkým emisím hluboko pod limitními hodnotami evropských norem – šetří životní prostředí i kapsu zákazníka
  • WHBC 24 a 33 kW zajišťuje vysoký komfort ohřevu užitkové vody díky integrovanému deskovému tepelnému výměníku (až 12 l/min)
  • přímo z kotle WHBC lze snadno manuálně dopouštět vodu do topného systému prostřednictvím vestavěného ventilu
  • řídící deska kotle LMU umožňuje bez dalšího doplňování již v základu možnost připojení termostatu on-off nebo komunikativního a úspornějšího Open Therm regulátoru zvyšující komfort obsluhy
  • ve spojení s regulací SIEMENS RVS je možné při využití samostatných odkouření sestavovat kotle do kaskád a včleňovat do složitějších topných systémů
  • v rámci inovačních trendů je nově umožněno připojení odtahu spalin 60/100 – vhodné pro snadnou výměnu starších kotlů
  • čtyřstupňové úsporné čerpadlo UPM3 Flex řízené PWM signálem moduluje otáčky v návaznosti na výkonu hořáku. Minimální počet otáček lze navolit přímo na čerpadle výběrem odpovídajícího stupně. (Výhoda – např. při přímém napojení kotle na podlahové topení, kdy jsou vyžadovány maximální otáčky čerpadla ve všech režimech výkonu kotle)
  • snadnější a pohodlnější instalace, připojení, obsluha i servis kotle

Další informace naleznete v přiloženém letáku.

broetje whbs whbc 2019

Leták ke stažení

broetje whbc

WHBC 22/24D a 28/33D – nástěnný kondenzační kotel s průtočným ohřevem teplé vody ve vestavěném deskovém nerezovém výměníku. Je určen pro jednookruhové topné systémy, regulaci on/off lze přestavět v rámci protokolu OpenTherm i na bezdrátovou nebo vzdáleně řízenou verzi.

NOVINKA
broetje whbs whbc