Výhody a informace

Poznejte výhody. Člověk potřebuje teplo, ale nejen to.

S úspornými plynovými kondenzačními kotli typů WBS, WBC, BBK, BSK a WGB Vám firma BRÖTJE nabízí špičkovou techniku. Firma BRÖTJE se řadí mezi průkopníky tepelné a výhřevné techniky. Je ideální pro byty, vícepodlažní bytové a rodinné domy, ale i pro kompletní celky řadových domů. Poradí si i s objekty průmyslové nebo občanské vybavenosti (jako např. školy, obchody). Není rozhodující, zda se jedná o novou výstavbu, rekonstrukci či modernizaci. Vždy je však podstatné, že tepelnou pohodu a komfort teplé vody můžete získat moderněji, úsporněji a ekologičtěji – prostě lépe. Snížení nákladů na topení poznáte velmi rychle. Zjistěte, jaké další výhody nákupem získáte.

Výhody, které „se počítají“ a přesvědčí:

 • Moderní technologie s dokonalou technikou přináší výhody, které ve spojení s regulací SIEMENS dosahují nejvyšších možných hodnot účinnosti (normovaný stupeň využití – 109%).
 • Jedinečné řešení tělesa výměníku, který má konstrukčně zvětšený povrch zajišťující systematické chlazení topných plynů a optimalizovaný teplotní profil v jeho celém rámci. Výměník je kompaktní odlitek, což omezuje možnost vzniku netěsnosti spojů. Je vyroben ze speciální hliníkovo-křemíkové slitiny se zvýšenou schopností předávání tepla. Vysoký podíl křemíku zaručuje odolnost proti kyselé kondenzační vodě a tím i výrazně prodlouženou životnost.
 • Elektronicky řízené čerpadlo (u modelů do výkonu 38 kW integrované v kotli) s možností volitelného rozsahu výkonu v závislosti na potřebě topného systému.
 • Ekvitermní regulace včetně čidla a solární regulace pro ohřev vody, jsou standardně součástí dodávky kotle.
 • systém „Multilevel“ využívá při výrobě kondenzačních kotlů maximální počet univerzálních dílů. Tzn. omezení počtu náhradních dílů, zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti, jednoduchost servisu.
 • Jednotná (pro všechny typy kondenzačních kotlů) modifikovaná regulace Siemens. Její jednoduchá obsluha je podpořena textovým displejem, umožňuje integraci do sestav s alternativními zdroji. (solární ohřev s podporou vytápění, tepelná čerpadla, automatické kotle na tuhá paliva)
 • Rozšiřující požadavek na řízení 2. zpravidla směšovaného okruhu je u kotlů BRÖTJE vyřešen pomocí vestavných modulů.
 • Všechna samostatná provedení kotlů lze pomocí rozšiřovacích sad doplnit do sestavy s externím zásobníkem TUV. V nabídce je i varianta kotle s průtočným ohřevem nebo integrovaným 60-ti litrovým nerezovým zásobníkem. Alternativně stacionární s 95-ti a 160 litrovým vrstveným zásobníkem.
 • Pro odvod spalin využívají všechny kondenzační kotle BRÖTJE komplexní systém plastových odvodů spalin KAS 80 (80/125 popř. 110/160) na bázi odkouření Brilon.
 • Vysoká preciznost zpracování a kvalita použitých tradičních nenáhražkových materiálů s důrazem na pracovní pohodlí při montáži a servisu.
 • Nízká potřeba prostoru a další výhody – lze je díky jejich konstrukci instalovat např. i do výklenků a univerzálně použít do novostaveb i při sanaci starších budov, stacionární sestava BBK má jen 135 cm na výšku!
 • Spolehlivost je prakticky ověřena mnohaletým působením na německých trzích. Firma BRÖTJE jako jedna pouze ze dvou firem v Německu získala pro své kotle 3x ocenění – „SEHR GUT“ – známka kvality.
 • Kotle BRÖTJE jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí. Splňují veškeré emisní požadavky platných i připravovaných ČSN, hluboce podkračují limity známky „Modrý anděl“, které jsou také držiteli – méně než 15 mg/kWh oproti 60 mg/kWh u NOx a méně než 5 mg/kWh oproti 50 mg/kWh u CO.
 • Regulace kotle má samozřejmě všechny servisní a ochranné funkce jako je např. ochrana proti Legionelle, protimrazová ochrana kotle i budovy, občasné mimosezónní spuštění čerpadla.
dokumenty brötje